Fiyat aralığı: itibaren için

Listeleri Karşılaştır

İlk kaynaktan Bulgaristan hakkında – size LTA gayrimenkul ve Yatırım bir gezi sunuyoruz.

Karadeniz’in batı tarafında ve Yunanistan ve Türkiye’nin kuzeyinde bulunan Bulgaristan, Doğu Avrupa kültürünün, mutfağının ve manzaranın mükemmel bir örneğidir. Dil, Sırp, Rus ve Türk’ün eşsiz bir kombinasyonudur, ancak birçok Bulgar İngilizce konuşmaktadır. Temel olarak, diğer Milletlerle tanışmaktan mutluluk duyan Bulgarlar dostu insanlar.

Bulgaristan’da, genellikle serin, kışın yağışlı ve yaz aylarında sıcaktır. Yaz aylarında nadiren ıslanır, ancak havayı keyifli hale getirir. Yoğun ormanlar, kumsallar, büyüleyici mimari ve Avrupa’daki en az pahalı trenlerden bazıları, yolcuya çok fazla izlenim veriyor.

Tarihçe

681’de sadece üç Avrupa ülkesi vardı: Batı Roma İmparatorluğu, Bizans ve Bulgaristan. Bulgaristan’ın en eski kökleri, Asya Türk kabilesinin Slav kabilesiyle güçlerini birleştirdiğini gösteriyor. Kabileler Bulgaristan devletini yarattı ve alan yüzyıllar boyunca gelişti. 14. yüzyılda, Bizans nihayet bu alanda başarıyla ele geçirildi. Bulgaristan’ın yarısı bağımsızlığını geri kazanmadan önce beş yüzyıl sürdü. 1908’de Bulgaristan’ın kalan yarısı bağımsız oldu.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Bulgaristan Rus birlikleri tarafından işgal edildi. 1946’da Halk Cumhuriyeti’nin bir parçası oldular. Komünist rejimin sona ermesinden yaklaşık elli yıl önce olacak. Bulgaristan bir kez daha 2004 yılında NATO’ya katılan bir ülke haline geldi.

Festivaller ve kültürel anıtlar

Bulgaristan’da birçok Festival her yıl düzenleniyor. En büyük iki olay Mart ve Mayıs / Haziran aylarında gerçekleşir. 1 Mart Bulgarlar, baharın doğuşunu simgeleyen kırmızı ve beyaz fırçaları dağıtır. Martenitsa adı verilen kırmızı ve beyaz fırçalar, sağlık ve mutluluğun yenilenmesini sembolize eder. Mayıs ayı sonlarında ve Haziran başında, insanlar gül Festivali kutlamak için sokaklarda kalabalık. Şu anda, sokaklar çiçek açan güllerle süslenmiştir. Geçit törenleri, sokak dansları, yemek, canlı halk müziği ve karnavallar bu festival sırasında tipik olaylardır.

Bir dizi eski bina ve manastır ziyaretinizi bekliyor. Rila Manastırı’na bir gezi ile yolculuk başlar. Bu 10. yüzyıl binası, kolonnades, kemerler ve kubbelerin etkileyici bir görüntüsüdür. Manastırın konukları kelimenin tam anlamıyla binanın ihtişamı ile büyülüyor.

Boyana kilisesinin inşaatı 11. yüzyılda başladı ve iki yüz yılı aşkın bir süredir devam etti. Bu ülkeyi ziyaret ederseniz, 13. yüzyılın fresklerini kaçırmayın. Rönesans binasının tarzı, mimariyle ilgilenen herkesi şaşırtacak.

Bulgaristan’ın birçok bölümü UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim, bilimsel ve kültürel organizasyon) tarafından dünya mirası olarak belirlenmiştir. Rila Manastırı ve Boyana Kilisesi bu seçkin yerlerden ikisi. Ayrıca UNESCO listesinde yer almaktadır: Nessebar (Karadeniz Yarımadası’nda eski bir şehir), Kazanlak ve Sveshtari mezarları, Madara süvarisi (taştan yapılmış bir at savaşçısının oyması), Ivanovo Kaya manastırları, Pirin Milli Parkı, sreburna Gölü.

About Bulgaria

Bulgaristan hakkında: konut ve gayrimenkul

Bulgaristan’daki oteller üç önemli bölgeye ayrılabilir. Dağ tatil köyleri kayak ve yürüyüş için inanılmaz fırsatlar sunmaktadır. Sahil tatil güneş ve su severler için idealdir. Spa merkezleri bölgeye dağılmış ve tüm rahatlama (masajlar, maden banyoları ve cilt bakımları) odaklanmaktadır.

Golden Sands, Bulgaristan’ın en popüler tatil beldelerinden biridir. Turistler için mevcut 60’dan fazla en iyi otel / tatil. İki Tatil Köyü Özel evler ve villalar sunmaktadır. Bu odalar aileler ve gruplar için uygundur. Ormanlar, üç kilometreden fazla alanı ve ortalama 100 metre genişliğindeki bozulmamış kumsallara doğru bir eğime sahiptir. Golden Sands birçok tatil kaplıcalar, gece kulüpleri ve restoranlar geniş bir yelpazede sunuyoruz.

Bulgaristan kayakçılar ve turistler her düzeyde uygun yüksek dağ aralıkları sunuyor. Balkanların dağ sıraları, Pirin, Rhodopes, Rila ve Vitosha, mükemmel kayak pistleri, yürüyüş parkurları ve sakin bir atmosfere sahip oteller ve tatil köyleri sunmaktadır. Birçok ziyaretçi yaz aylarında dağlarda serin iklimi tadını çıkarın. Pamporovo en sıcak kayak alanlarından biridir. Rodoplarda bulunan Pamporovo’da, inanılmaz kayak pistleri ve lüks odalar sunan bir düzineden fazla tatil yeri vardır.

Albena Spa resort, bölgedeki en popüler tatil beldelerinden biridir. Korunan bir doğa rezervinin yanında ve Karadeniz kıyısına yakın olan albena tatil beldesi, tesisi ve bölgeyi mükemmel temiz ve çevre dostu hale getirmek için çalışıyor. İşçiler özel plaj temiz tutmak. Bu oteldeki hava sistemleri havayı filtreliyor ve temiz tutuyor. Mineral banyoları Bulgaristan’ın en iyilerinden biridir. Albena resort, coveted Blue flag çevre Ödülü’nü aldığından, personel kirlilikten hiçbir konuk etkilenmeyecektir.

Sektör

Mineraller (özellikle kömür, çinko ve bakır) Bulgaristan’ın en büyük üreticileridir. Ne yazık ki, bölgede çok sayıda siyasi ve endüstriyel yolsuzluk da var-suç çok büyük. Yüksek suç oranı nedeniyle, ülke hala Komünist rejimin neden olduğu yoksulluk seviyesinin üstesinden gelmek için mücadele ediyor.

Sanayi ve hizmetler Bulgaristan ekonomisinin büyük kısmını oluşturan iken, tarım kalan 11-12 % oluşturmaktadır. Sebze ve sığır genellikle bölgede yetişir.

Gastronomi

Fransa, İtalya, Yunanistan ve İspanya’ya karşılık gelen Bulgaristan, Avrupa’nın en iyi şarap üreticileri listesinde yer almaktadır. Serin, nemli kışlar ve sıcak güneşli yazlar üzüm yetiştirmek için mükemmel koşullar sağlar. Zengin mineral içerikli toprağa ekleyin ve şarap üzümleri gelişir. Ülke hem kırmızı hem de beyaz şaraplar üretir.

Yiyecek çeşitlidir ve zengindir. Rodoplarda şiş üzerinde kavurma kokulu kuzular bulmak şaşırtıcı değildir. Doyurucu et yemekleri bölgede popülerdir. Taze sebze ve hayvancılık bolluğu birçok alanda menü yapmak için yardımcı olur. Taze Bulgar yoğurt (mlyako kiselo) birçok tarifte kullanılır. Bu yoğurt özeldir, çünkü sadece Bulgaristan’da bulunan bir maya kültürü ile büyür.

Temel Bulgar yemeklerinden bazıları şunlardır: banitsa (fillo kabuğunun testi ile peynirli pasta), Kate Thracian (Bulgar krepleri), Shopska salatası (domates, salatalık ve peynir) ve kawarma (pırasa ile Izgara et kebabı). Yerel yemekler genellikle zengin teklifleri ve sağlıklı ızgara yemekleri ile birleştirir.

Gece hayatı

Bulgaristan’daki birçok bölge tipik bir eğlence gecesi sunuyor. Diskolar, barlar ve sinemalar gençler için eğlence sunuyor.

Daha sessiz aktiviteler arayanlar için birçok şirin bar bulabilirsiniz. Yerel şaraplar veya soğutulmuş Bulgar üzüm brendi Rakyia bir bardak tat şansını kaçırmayın. Soğuk bira herhangi bir barda olabilir.

Bulgaristan da bazı örnek casinolar ev sahipliği yapmaktadır. Orada sabah erkenden içip kumar oynayabilirsiniz.

Özet

Kolayca tren, araba veya uçak ile ulaşabilirsiniz hedef. Üç büyük havaalanları sizin için en cazip alanlara erişim sağlar. Yemek lezzetli ve doyurucu. Bahçeler ve tarihi binalar şaşırtıcı derecede güzel. Görmek ve yapmak için çok şey var!
Bulgaristan hakkında okumak çok ilginç ve kendi gözlerimle görmek daha az ilginç değil. Yani yakın gelecekte bu ülkeyi görmek için planlarınızı yapın.

Sofya Hakkında

Size Sofya Hakkında bahsetmekten mutluluk duyuyoruz-bin yıllık güzellik, tat ve...

okumaya devam et
tarafından liudmila

Güneşli Sahil hakkında

Bu yazıda Bulgaristan'daki Güneşli Sahil hakkında yararlı bilgiler bulabilirsiniz-coğrafi...

okumaya devam et
tarafından liudmila