Fiyat aralığı: itibaren için

Listeleri Karşılaştır

Kuzey Kıbrıs hakkında size Akdeniz’in kuzey-doğu kesiminde bulunan eski tarihi kökleri olan genç bir ülke olduğunu söyleyebiliriz. Küçük Asya ve Kuzey Afrika’ya yakın olan ada, Mısır’dan 380km ve Türk kıyısına sadece 65 km mesafede Lübnan’dan 108km Suriye’ye 105 km mesafede yer almaktadır-Batı Asya ve Orta Doğu’ya coğrafi bağlılığı belirler.

Birisi Kuzey Kıbrıs’ı “meraklı gözlerden gizlenmiş cennet” olarak adlandırıyor-Akdeniz’in son el değmemiş köşelerinden biri, daha az bilinen ve incelenmiştir. Adanın bu kısmı, eşsiz bir tarihi mirasın, temiz plajların ve muhteşem güzelliğin dağlarının arka planına karşı doğanın bozulmamış güzelliği ile ünlüdür. Eşsiz eko-köyler Kıbrıslıların geleneklerini besler.

Saf altın plajlar ve lagünler, doğanın çarpıcı güzelliği ve orijinal Akdeniz kültürü, uzun yaz, berrak hava-konaklamanızı unutulmaz kılacaktır.

Kuzey Kıbrıs, vizesiz girişli bir ülkedir-vize damgası, havaalanında ayrı bir form-insert üzerine konur. Ve burada Türkiye üzerinden transit olarak uçabilirsiniz.

3355 metrekarelik alan. km, 648 km’lik bir kıyı şeridi.

Dağların en yüksek noktası-Olympus 1952 m.

About North Cyprus

Sermaye

Lefkosha (eski Fransız adı da kullanılır-Lefkoşa)
Büyük şehir: Gazi magusa (Gazimağusa), Girne (Girne), Güzelyurt ve Lefke.

Nüfuslu

Kuzey Kıbrıs 2008’e göre, 260 bin kişiye ulaştı, sadece yerel halk ve Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan diğer ülkelerden gelen göçmenlerle, sayı arttı-450 bin kişi.
Yerli halk Kıbrıslı Türklerdir.

Din

Kıbrıslıların çoğu Müslüman. Çok az insan düzenli olarak camiyi ziyaret etse de veya dini kıyafetler giyse de, dini bayramlar her zaman memnuniyetle karşılanır ve zevkle kutlanır. Hıristiyan ibadet izin verilir, Bu nedenle Avrupalıların giderek artan sayıda bir düğün töreni yapmak için Kuzey Kıbrıs’a gelir. Bu önemli olay için, birçoğu sömürge zamanlarından beri orada kalan Girne limanının yanında bulunan güzel Eski St. Andrews Kilisesini seçiyor.

Dil

Adanın Kuzey kısmının resmi dili Türkçedir, ancak İngilizce yaygın olarak ikinci bir dil olarak konuşmaktadır. Yol işaretlerinde, yazıtlar iki dilde yazıyor ve bu da rota boyunca gezinmeyi kolaylaştırıyor.

Türkiye’den ulaşım bağlantıları
Uçakla: İstanbul, İzmir, Ankara, Adana ve Antalya’dan Ercan Havalimanı’na direkt uçuşlar yapılmaktadır. Türk Hava Yolları AtlasJet, Türk Hava Yolları, Onur Air, Pegasus ve Sky Airlines tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Yolculuk süresi yaklaşık bir saattir. Kuzey Kıbrıs’a ve Kuzey Kıbrıs’a uçan tüm uçuşlar Türk havaalanına inmelidir.

Deniz: Alanya ve Tasucu’dan katamaranlar ve feribotlar. Nihai hedef, Kuzey Kıbrıs’taki Girne limanıdır. Geçiş yaklaşık dört saat sürer.

Kuzey Kıbrıs hakkında: vize rejimi

Ayrıca Kuzey Kıbrıs vizesi ücretsizdir. Önceden vize gerekmez. Turistler pasaport kontrolünde ülkenin girişinde vize alırlar. Dönüş biletini göstermek ve ayrı bir form eklemek (Adı, Soyadı ve diğer gerekli verileri belirtmek) doldurmak yeterlidir. Unutulmamalıdır ki, pasaporta konan Kuzey Kıbrıs’ın damgası, vize ve Yunanistan ve Güney Kıbrıs’a giriş için sorunlar yaratabilir.

Gümrük düzenlemeleri

Fotoğraf ve video kameralar, kişisel takı, spor malzemeleri: engelsiz sepeti için Kuzey Kıbrıs’ta izin verdi. İthalat ve ihracat için izin verilen maksimum miktar – 10 bin ABD Doları veya başka bir para biriminde eşdeğeri. Yanlış anlamaları önlemek için bir şey bilmelisin. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yasaları, arkeolojik buluntuların ihracatını kesinlikle yasaklamaktadır. Bu, hem Salamis ve Carpasia kalıntılarında sayısız olan her şey ve enkaz için geçerlidir.

Hayvanların (köpekler ve kediler) ülkeye ithalatı izin verir, ancak özel veteriner hastanelerinde üç aylık bir karantinaya girmeleri gerekir. Bu yüzden Evcil hayvanlarla Seyahat etmekten kaçınmak daha iyidir.

Görev ödemeden 400 sigara veya 0.5 kg tütün, 1 litre alkollü içecek alabilirsiniz.

İklim

Ayrıca bu ada, ziyaretçilerini yılda ortalama 340 güneşli günle donatıyor. Birisi, Kuzey Kıbrıs’ta sadece iki mevsim – Aralık ayı sonlarında Mayıs ayına kadar süren ilkbahar ve Kasım ayına kadar süren yaz olduğunu iddia edebilir.
Kuzey Kıbrıs, genellikle en fazla 2 ay süren sıcak kuru yazlar ve hafif ıslak kışlar ile olumlu bir Akdeniz iklimi ile karakterize edilir. Ve kışın onu aramak zordur-Ocak ve Şubat aylarında gün, sıcaklık 14-16 ve geceleri nadiren 6-8 santigrat derecenin altına düşer. Kışın günde ortalama yaklaşık 6 saat güneş ışığı vardır ve yağmurlar kısadır. Taze otlar, çok sayıda çiçek ovaları ve dağları kapsar.
Nisan ayı sonlarında — Mayıs ayı başlarında, sıcaklık +25°C’ye yükseldiğinde ve daha sonra yavaş yavaş yılın en sıcak ayı seviyesine yükselmeye başladığında-Ağustos, + 28°C ila + 36 ° C arasında ortalama bir sıcaklık ile (ancak düşük nem ve yüksek atmosferik basınç) bu ısı sadece kolayca tolere edilmez, aynı zamanda hoş!).

Mutfak

Yerel kültür, geleneksel yemeklerde tezahür eder ve Kuzey Kıbrıs da bir istisna değildir. Halk ve turistler arasında popüler olan restoranlar ve çok sayıda kafe. Her zaman çeşitli Akdeniz yemekleri sunarlar. Meze, kebaplar, dolma, balık ve deniz ürünleri, doldurulmuş sebzeler, peynir yemekleri — ve Türk mutfağı ve Orta Doğu tonları ile yemekler sunuyoruz. Bununla birlikte, oldukça yaygın ve ABD Avrupa mutfağına aşina.

Ayrıca Kıbrıs Türklerinin geleneksel mutfağı zeytinyağını yaygın olarak kullanmaktadır. Ayrıca burada koyun sütü ve taze balıklardan çok fazla peynir. Orada taze meyve, sebze, otlar ve baharatlar bir sürü. Masada özel bir yer tatlı alacak-lokma, baklava ve tatlı kavun, portakal, incir gibi taze meyveler.

Kuzey Kıbrıs hakkında daha ilginç şeyler anlatabiliriz, ancak bazılarını kendiniz görmek daha iyidir.

Girne Hakkında

Bu makale, Kuzey Kıbrıs tatil beldesi olan Girne ile ilgilidir-Girne dağlarının eteklerinde...

okumaya devam et
tarafından liudmila

Lefkoşa Hakkında

Lefkoşa hakkında genel bilgi ve ilginç anlar bir sürü burada okuyun! Her şeyden önce modern...

okumaya devam et
tarafından liudmila