Listeleri Karşılaştır

250.000 doların üzerinde bir mülk satın almak Türk vatandaşlığına verilecek

250.000 doların üzerinde bir mülk satın almak Türk vatandaşlığına verilecek

250.000 doların üzerinde bir mülk satın almak Türk vatandaşlığına verilecek – Türkiye hükümetinin resmi elçisi bugünkü sayısında büyük haber, Resmi Gazete! Yasalarda yapılan değişikliklerin Türk vatandaşlığına aldı. Ocak 2017’de yasayı kabul ettiler ve seçtiler. Buna göre, ülkeye belirli bir miktar için yatırım yapanlar (en az 1 milyon dolar gayrimenkul veya bir banka hesabında 3 milyon dolar) Türk vatandaşlığı elde edebilirler.

Şimdi yasa, vatandaşlık için minimum yatırım eşiğini önemli ölçüde azaltır. En az 250 bin dolar değerinde gayrimenkul satın alan yabancılar, Türkiye vatandaşı olabilir.

Aşağıdaki kişiler mümkün olan en erken vatandaşlığa başvurabilirler:

Türkiye’de mülk satın alanlar, 250 bin ABD dolarından az olmamak kaydıyla. Ancak mülk 3 yıl içinde satılmayacaktır.
Gayrimenkul ve diğer kamu projeleri alanında büyük projelere yatırım yapan yatırımcılar, 500.000 ABD dolarından az olmayan bir miktarda.
En az 500 bin dolarlık bir Türk bankasında Mevduat açabilecek olanlar. Ancak, paranın 3 yıl içinde hesaptan çekilmeyeceğini sağlamalısınız. Yanı sıra yerel nüfus için en az 50 iş yarattı.Hızlandırılmış vatandaşlık başvuruları için özel bir komisyon kurulması kurulacak.

İçişleri Bakanlığı içinde vatandaşlık başvuru sürecini izlemek için bir komisyon oluşacaktır:

1. Aile ve Çalışma Bakanlığı temsilcileri.

2. Sosyal hizmet.

3. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

4. Ekonomi ve finans Bakanlığı.

5. Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı.

Özel ofislerin kurulması, belgelerin alınması ve işlenmesi

Türk vatandaşlığına başvuran yabancı uyruklu kişilere özel ofisler açık olacak ve işlemler mümkün olan en kısa sürede yapılacaktır. İçişleri Bakanlığı tarafından kurulan komisyon, bu ofislerin ve sürecin takibine eşlik edecektir. 250.000 doların üzerinde bir mülk satın almak Türk vatandaşlığına verilecek-büyük oppotunities için harika bir haber.

img

liudmila

    Tartışmaya Katıl