Listeleri Karşılaştır

Antalya Hakkında

Antalya Hakkında

Antalya hakkında bilgi size bu şehrin sadece en popüler değil, aynı zamanda belki de Türkiye’nin Akdeniz kıyısının en iyi tatil şehri olduğu konusunda bir fikir verecektir. Bugün Antalya büyük ve çok güzel bir Türk şehridir. Birçok otel, uygun bir liman, güzel bir Marina, palmiye ağaçları ve çiçeklerle dikilmiş gölgeli bulvarlar, harika plajlar ve harika bir iklim, Rekreasyon için ideal – tüm bunlar dünyanın dört bir yanından Antalya’ya birçok turisti cezbetmektedir.

Antalya Konum

2017 yılında 7 milyon turisti aşan şehir, Antalya’nın Akdeniz Körfezi’nde,Ankara’dan yaklaşık 244 kilometre (152 mi), Adana’dan 255 kilometre (158 mi), İzmir’den 222 kilometre (138 mi) ve İstanbul’dan 300 kilometre (186 mi) yer almaktadır.

Güney Anadolu’nun Toros dağlarının doğu-batı yönünde Akdeniz’e paralel olarak hareket etmesi, bu da üç tarafta dağlarla çevrili dar kıyı ovalarının ve dördüncüde denizin oluşmasıyla sonuçlanır. Kıyıların bazı kısımları, küçük doğal koylar ve yarımadalar oluşturan denize keskin bir şekilde dalmış dağlara sahiptir.

Antalya tarihi

Antalya’nın tarihi, dünyevi bir cennet arayışında yer alan Pergamum Kralı Attalus’un gelişiyle başlar. Şehre kendi dokunuşlarını ödünç veren Romalılar onu takip etti. Bizanslılar, Selçuklu Türkler ve Osmanlılar bu şehirde gelişti ve zenginleştirdi.

Antalya bölgesi antik geçmişten farklı medeniyetlere cazibe nedeni olmuştur. M. Ö. 1. yüzyılda olduğu sürece” yeryüzünde cennet ” olarak ünlüdür. Bu doğal olarak zarif bir yer sadece farklı ırkların ardışık gelişleri ile daha iyi oldu. Antalya’nın doğal zenginliği zengin kültürel ve tarihi niteliklerle artırıldı. Pamphylia veya “tüm kabilelerin toprakları” ile kaplıydı.

Antalya iklim ve mevsim

Antalya ıslak, nemli kışlar ve sıcak, kuru yazlar ile tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. Kışlar hafif ve yağışlı ve yazlar sıcak ve kuru. Kışlar ilkbahar gibidir ve ilkbahar yaza benzemektedir.

Nisan, Mayıs, Ekim ve Kasım aylarında büyük olasılıkla yağış bekleniyor.

Sıcak sezon: Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül.

Yağmurlu sezon: Ocak, Şubat, Kasım ve Aralık.

Kuru dönemler: Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül.

Antalya bölgesi ve nüfusu

Türkiye’nin en büyük uluslararası deniz beldesinin bulunduğu konumu ile büyüleyici şehir, bölgede yaşayan 758,188 kişiye 1.417 km2’ye ulaşmaktadır

Antalya

Antalya’nın en gözde mekanları

Antalya Şehir Merkezi (Kalichi )
Kaliçi, Antalya Türk şehrinin kalbinde yer almaktadır ve antik Antalya olarak da bilinir. Büyüleyici bir tarihi cazibesi var. Antalya’da dünyanın dört bir yanından gelen turistleri çeken en önemli turistik yerleri içerir.

Kalici, Antalya’nın, Türkiye’nin en önemli turistik yerlerinden biri olarak kabul edilir; buradan yolculuk gezileri Antalya’yı denizden görmeye veya Akdeniz deniz tabanının güzelliğini keşfetmeye başlar

Kalichi Limanı Antalya
M. Ö. ikinci yüzyıldan geçen yüzyıla kadar, Konyaalti’nin plajlarının sonunda 12 kilometre uzaklıkta yeni bir liman inşa edildiğinde, bu liman M. Ö. ikinci yüzyıl ile geçen yüzyıl arasında Antalya kentindeki ana arterdi.

Kalichi limanından, yolculuklar Antalya’yı denizden görmeye veya Akdeniz deniz tabanının güzelliğini keşfetmeye başlar.

Taç bulunmaktadır
Termessos, Türkiye’nin en iyi antik kentlerinden biri değildir. Güllük Dağı’nın tepesinde, nadir bitki ve hayvan türlerinin yanı sıra muhteşem manzaralar sunulmaktadır.

Antalya Şelalesi

Düdan Şelalesi (Türkçe: Düden Şelalesi) Antalya’nın en güzel Şelalesi, 22 metreden fazla Antalya şehrine yakın ilk iki alana ve şelalenin Akdeniz’de 40 metre yükseklikten dökülen ikinci bölgeye sahiptir.

Kurşunlu, Oksu Nehri’nin kollarından biri olan Antalya’nın 20 km kuzeydoğusundaki pitoresk çam ormanının merkezinde yer almaktadır.

Manavgat Şelalesi Antalya’nın en ünlü şelalelerinden biridir. Manavgat Köyü 3 km, Antalya yaklaşık 80 km uzaklıktadır. Şelaleler, kıyısında dinlenmenize ve dinlenmenize izin veren harika bahçelerin yanına düşer. Restoranda balık ve çay ayları için kafeterya sunulmaktadır

Merkezler

Olimpos

Antalya’da en çok aranan alanlar arasında Doğa, temiz hava ve temiz bir deniz ile çevrili Olympus bulunmaktadır. Son yıllarda, bölge üniversite öğrencileri tarafından kamp için favori bir yer haline gelmiştir.

Kemer

Antalya’nın güneybatısında yer alan Kemer 42 km uzaklıktadır. Şehirlerin koşuşturmasından çok uzaktır ve her biri en iyi hizmeti sunan restoranlar ve otellerden çok sayıda turistik tesise sahiptir. Kemer’deki bir deniz, ağaçlarla çevrili saflığı ve ağaçları ile ayırt edilir. .

Alanya

Alanya yaklaşık 100 km’lik bir kıyı şeridine sahip önemli bir tarihi ve turistik alandır. Deniz manzarası, tüm ihtiyaçlara hitap eden restoranlar, kafeler ve tatil köyleri ile büyüleyici.

Taraflı

Side, Roma hamamı ve Antalya devletinin özgünlüğünü ve zarafetini gösteren side Müzesi gibi tarihi eserlerinden dolayı eski turizm merkezlerinden biridir.

Kalkan

Kalakan inşaat geri yıl M. Ö.3000 yıllarına kadar uzanır. Benzersiz bir entelektüel ve insan uygarlığı olan birçok anıtın arkasında kalan Fenike uygarlığı tarafından yerleşti. Yunan uygarlığı, AD 150’ye kadar süren Yunan uygarlığını terk etti. Tarih boyunca Kalkan, canlılığını ve aktivitesini en güvenli olarak tarif edilen bir liman içerdiğinden korumuştur.

Bellek
Belik ilçesinin ardından Serik şehri, Kurşunlu Milli Parkı ve Aspendos gibi güzel turistik mekanlara sahiptir.

Çok ilginç Antalya hakkında

Son yıllarda, Antalya dünyanın en az yat imalat yerlerinden biri haline gelmiştir. Serbest ticaret bölgesi milyon dolara mal ultra lüks yatlar üretir. Vergilendirmede avantaj sağladığı için, ucuz ve nitelikli çalışan Antalya, yat üreticilerinin tercih ettiği bir yer haline geldi. Antalya’daki yat firmalarında serbest ticaret bölgesi yaklaşık 500 çalışanı istihdam edilmektedir.

Antalya eğitim

Türk eğitim kurumlarındaki akademik yıl genellikle Eylül ayı ortalarında veya Ekim başında başlar ve Mayıs veya Haziran başında devam eder. Şubat ayında iki haftalık bir kış molası da var.

Antalya’da koleje katılmayı düşünüyorsanız daha da fazlası, burada sizin veya çocuklarınız için en iyisidir:

  • Akdeniz Üniversitesi
  • Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
  • Uluslararası Antalya Üniversitesi
  • Alanya Hamdullah Emin Pasa Üniversitesi
  • Antalya Akev Üniversitesi
  • Ayrıca Antalya’da yüzlerce yerel, özel ve uluslararası okul bulunmaktadır.

Antalya, Gayrimenkul yatırımları için en iyi şehirlerden biridir

Bir gayrimenkulün M2 fiyatı 2015 yılında Antalya için 1.255 TL olup, 2016 yılı sonunda ilgili fiyat 1.660 TL’dir. Antalya’da yükselen bir eğilim var.
Evlerin fiyatları artmaya devam ediyor: son 2 yılda %32 oranında. Dönüş süresi 17 yıldır.
Bu nedenle, turistik, araziler, daireler ve ticari binalar gibi birçok proje türünde çok çeşitli yatırım imkanları için kullanılabilirliği.

Son olarak, Antalya hakkında sağlanan bilgiler, sadece bu şehirde karlı yatırımlar yapmanın mümkün olmadığını açıkça göstermektedir. Elbette, ailenize harika bir Akdeniz beldesinde uzun ve konforlu bir konaklama sağlamak güzel.

img

liudmila

    Tartışmaya Katıl