Listeleri Karşılaştır

İstanbul Hakkında

İstanbul Hakkında

İstanbul hakkında bilgi, bu şehri ziyaret etmek isteyen ve zaten içinde yaşayan, ancak bu konuda çok az şey bilen herkes için ilginç ve yararlı olacaktır. İstanbul sadece Türkiye’nin en büyük şehri değil, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük liman ve ulaşım merkezidir. Bugün İstanbul da ülkenin endüstriyel, ekonomik ve kültür merkezidir.

İstanbul bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu ve Bizans’ın başkentiydi. İstanbul Boğazı’nın kıyısında yer alan İstanbul, dünyanın iki bölgesinde yer almaktadır – Avrupa ve Asya. Şehrin tarihine sahip olan tüm bin yıl boyunca İstanbul’un böylesine elverişli bir coğrafi konumu, şehrin gelişimi ve yaşamı üzerinde olumlu bir etkiye sahipti.

1923’te Türkiye Cumhuriyeti, Ulusal Kurtuluş hareketinin zaferi sonucu ilan edildi. Mustafa Kemal Atatürk onun başıydı. Daha sonra Türkiye’nin başkenti Ankara’ydı, ancak İstanbul Türkiye’nin Sanayi, kültür ve ticaret merkezi olarak kaldı. Daha sonra İstanbul da ülkenin turizm merkezi oldu. Ve sonra dünyanın her yerinden gezginler ve turistler akışları koştu.

İstanbul’un Tarihi

1930 yılına kadar İstanbul şehri resmen Konstantinopolis olarak adlandırıldı. Bu isim altında İstanbul şehri uluslararası arenada uzun zamandır bilinmektedir. Orta Çağ’ın Rus Kroniklerinde bu şehre Konstantinov Grad veya Tsargrad deniyordu. Bu isimler altında İstanbul’un söz de 18.-19. yüzyılın klasik Rus edebiyatında bulunabilir.

Tarihçiler, İstanbul’un kuruluşunun kesin tarihini adlandırmayı zor buluyor. Ancak çoğu, İstanbul’un M. Ö. 667 civarında kurulduğuna ve Bizans olarak adlandırıldığına inanmaktadır. Daha sonra MS 330’da şehir yeni Roma olarak değiştirildi ve sadece MS 450’de Konstantinopolis olarak biliniyordu. Şehrin Asya kesiminde ilk insan yerleşimlerinin izleri Neolitik döneme aittir. Ve bugün Topkapı Sarayı olan şehrin ilk insan kalış izleri, tarihçiler Tunç Çağı’na kadar uzanıyor.

İstanbul’un asırlık tarihi birçok sır saklıyor. Şehir refah ve düşüş dönemleri yaşadı, hükümdarlar ve İmparatorlukların değişimini gördü, Fetih, zafer ve yenilgi savaşları vardı. Uzun tarihi boyunca İstanbul, toplam 10 Roma İmparatoru, 82 Bizans İmparatoru ve Osmanlı İmparatorluğu’nun 30 sultanının ikametgahı olmuştur.

Bütün bu tarihi olaylar her zaman İstanbul’un görünümüne yansımıştır. Bu nedenle, bugün İstanbul’da, eskiden beri bize ulaşan çok sayıda ilginç cazibe merkezi görebilirsiniz. Bu eşsiz manzaralar ve kültürel değerler Bugün dünyanın dört bir yanından İstanbul’a turistleri cezbetmektedir. Dünya medeniyetinin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmeye ve dünya tarihi mirasının kökenlerine dokunmaya yardımcı olurlar.

İstanbul hava

Türkiye çeşitli iklim bölgelerinde yer almaktadır. Ancak genel olarak, Türkiye iklimi oldukça hafiftir ve İstanbul da bir istisna değildir. İstanbul ılıman bir iklime sahiptir, yani İstanbul’da yazlar oldukça sıcaktır ve kışlar serin.

Ocak ayında ortalama sıcaklık genellikle + 3 ° C ila +9 ° C arasındadır, ancak bazen kışın termometre -13 ° C’ye düşebilir. İstanbul’da kış genellikle yağışlı, ancak bazen kar yağıyor.

Yaz aylarında, Ağustos ayında hava sıcaklığı genellikle+20° C ila + 29 ° C arasındadır, ancak havanın daha sıcak olduğu durumlar vardır-Ağustos 2000’de İstanbul’da ısı + 40 ° C’ye ulaştı !

İstanbul hakkında bilgi

Bugün İstanbul Türkiye’nin endüstriyel, ekonomik ve turizm merkezidir. İstanbul, büyük bankalara, büyük yabancı sigorta şirketlerine, temsilciliklere ve acentelere ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul gemi yapımı, kimya, ışık ve gıda endüstrileri geliştirmiştir. Ticaret ve tabii ki turizm büyür.

Bugün İstanbul nüfusu 17 milyon kişiye yaklaşıyor ve şehir büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bugün, Türkiye’nin her beşinci sakini İstanbul’da yaşıyor ve her yıl 6 milyondan fazla turist İstanbul’u ziyaret ediyor. Ve bu şaşırtıcı değil, çünkü İstanbul’da bulunan müzeler, tarihi değerler ve kalıntılar, tarihi ve kültürel önemi Türkiye’nin tüm kültürel ve tarihi değerlerinin yaklaşık yarısı.

İstanbul’da eğitim

Bugün İstanbul da Türkiye’nin en büyük bilimsel merkezidir. Farklı bilimsel toplumlar ve harika kütüphaneler bir dizi vardır. Bunların en büyüğü, örneğin, İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi, tüm dünyada ünlüdür.

İstanbul’da birkaç Devlet Üniversitesi var. Bunların arasında ünlü İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi bulunmaktadır. İstanbul’da hak ettiği dikkat ve saygının yanı sıra yüksek teknik okul, İstanbul ekonomi ve ticaret Akademisi, Konservatuvar, Güzel Sanatlar Akademisi ve diğer yüksek ve ortaöğretim özel eğitim kurumlarının da keyfini çıkaran birkaç özel üniversite de bulunmaktadır.

Ülkenin Kültür Merkezi

Her yıl İstanbul’da açılan yeni uluslararası oteller, modern iş merkezleri inşa, alışveriş merkezleri açık. Her yıl, İstanbul’un Doğu ve Batı bölgelerinde yeni ilçeler inşa edildi ve yaklaşık üç düzine yeni sokak ortaya çıktı. Şimdi İstanbul’un uzunluğu yaklaşık 150 km uzunluğunda ve 50 km genişliğindedir.

Şu anda, İstanbul ülkenin kültür merkezi olmaya devam etmektedir. Çok sayıda cazibe merkezi ve tarihi anıtlara ek olarak, şehir, tüm yıl boyunca dünyanın dört bir yanından tarih severlerin dikkatini çeken birçok ilginç müzeye sahiptir. İstanbul’un tiyatroları klasik ve modern oyunlardır ve Opera salonunda “Maxim”konserler ve müzik performansları. Her iki yılda bir İstanbul çağdaş sanat Bienali yer alır.

İstanbul’un modern alışveriş merkezleri, ünlü Türk halıları, mücevherat ve deri eşyalarından geleneksel hediyelik eşyalara, Oryantal baharatlara ve lezzetlere kadar Türk endüstrisinden geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Ve tabii ki, eşsiz Oryantal lezzeti ve çeşitli egzotik malları ile dünyaca ünlü Kapalı Çarşı olmadan İstanbul’u hayal etmek imkansızdır.

İstanbul Gayrimenkul Yatırım

İstanbul’da gayrimenkul yatırım yapmak için birçok nedeni vardır akıllıca bir seçimdir.

 • Genel olarak Türkiye’de bir mülk satın almak, alıcıyı Türkiye’de kalıcı oturma izni için uygun hale getirecektir.
 • Hükümet, Türkiye’nin gayrimenkul piyasasını modernize etmeye başladığından bu yana yatırım oranı ve sermaye büyüme potansiyeline yüksek getiri, dünyanın diğer destinasyonlarıyla uyumlu hale getirmek için.

Sonuç alıcılar hala genç ve genel iken bozdururken olmasıdır. Sermaye büyümesi söz konusu olduğunda Türkiye’nin herhangi bir yerinde mülkiyet büyük bir potansiyele sahiptir. Stat crunching portal Numbeo’ya göre, Londra’da metrekare başına fiyatlar İstanbul’dan %677 ila %862 arasında değişmektedir.

 • Likidite potansiyeli, yaşam için bir ev satın aldığımızda günlerdir. Yaşam tarzı alışkanlıklarının yanı sıra iş ve kariyer taahhütlerini değiştirmek, bir ev satmak anlamına gelir, satın almak kadar önemlidir. Çalışmalar, mevcut nesillerin ömür boyu ortalama üç farklı ev sahibi olacağını söylüyor, bu nedenle alıcılar da satış söz konusu olduğunda bahislerini hedging ve İstanbul emlak piyasası adımlar nerede olduğunu.

Türkiye’nin 2023 vizyon planı

Türkiye’nin 2023 vizyon planı, Avrupa ülkelerinkine düşen kişi sayısını artırmayı hedefliyor. Bunu hükümet teşvikleri ile birlikte büyüyen bir Nüfus ve alıcıların pazar setleri ile daha da büyüyecek şekilde birleştirin.

 • Satın alma ve satış özellikleri ve ilgili Dokümantasyon elde etmek için kolay süreç ve basit prosedürler.
 • Kısıtlama olmaksızın tam mülkiyet
 • İstanbul, Türkiye’nin Wall Street’e eşdeğer bir mega projesi olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi planının yanı sıra küresel turizm ve iş merkezidir. Zaman değişiyor ve Türkiye harekete geçmek istiyor. İstanbul gayrimenkul yatırım yapmayı planlayan herkes gezinin keyfini çıkarabilir.
 • İstanbul, tüm yıl boyunca güneşli yazlar arasında güzel bir iklime sahip olup, yılın her yerinde turist, iş adamı ve yatırımcı çeken, yılın her yerinde gayrimenkul işi yapan karlı kışa hafif yağışlı.
  İstanbul’da tüm potansiyel alıcılar için tüm bütçeleri karşılamak için alanlarda, yerlerde, görüşlerde değişir.
img

liudmila

  Tartışmaya Katıl